5 marca 2022 r.
17:52

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:0. Dwa mecze i sześć punktów

0 1 A A

Nie było łatwo, ale jest drugi komplet punktów Motoru na wiosnę. Piłkarze Marka Saganowskiego pokonali u siebie Pogoń Siedlce 1:0.

Od pierwszego gwizdka mecz wyglądał tak, jak wszyscy się tego spodziewali. Motor atakował, a rywale czekali na okazje do kontr. Długimi fragmentami gospodarze bili jednak głową w mur. Aktywny był zwłaszcza Piotr Ceglarz. Już po 150 sekundach po jego zagraniu w pole karne źle w piłkę trafił Tomasz Swędrowski.

Później kilka razy kotłowało się w szesnastce ekipy z Siedlec. Po kwadransie Dawid Smug wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po centrze z rzutu rożnego. Cały czas czegoś jednak brakowało, żeby drużyna Marka Saganowskiego dopięła swego.

Około 30 minuty przyjezdni zaczęli coraz dłużej utrzymywać się przy piłce. Ich ataki kończyły się jednak przeważnie przed polem karnym żółto-biało-niebieskich. Niedługo później w szesnastce gości zrobiło się małe zamieszanie. Wojciech Trochim stracił piłkę na rzecz Michała Fidziukiewicza i wydawało się, że będzie groźnie, ale doświadczony zawodnik Pogoni szybko odzyskał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

Po chwili Pogoń wyszła z kontrą pięciu na czterech. Rozegrała akcję do prawego skrzydła, ale wszystko skończyło się „tylko” rzutem rożnym. W końcówce nic się już nie zmieniło i kibice zgromadzenia na Arenie Lublin mogli być rozczarowani tym, co pokazali ich pupile.

Od razu po przerwie trener Saganowski posłał na boisko dwóch nowych zawodników: Tomasza Kołbona i Damiana Sędzikowskiego. Roszady szybko przyniosły efekt, bo w osiem minut drugiej odsłony Motor zrobił w ataku więcej niż przez całą pierwszą połowę.

W 49 minucie akcję w pojedynkę wyprowadził Cezary Demianiuk i zakończył niezłym i mocnym uderzeniem, ale prosto w Madejskiego. 120 sekund później zupełnie niespodziewanie zrobiło się 1:0. Swędrowki dostał piłkę przy linii bocznej i nie atakowany przez nikogo zdecydował się raczej na dośrodkowanie, a wyszedł z tego centrostrzał, który wylądował w siatce.

Po chwili miejscowi mieli kolejne okazje. Fidziukiewicz po zagraniu z rzutu wolnego znalazł się sam przed bramkarzem, ale za długo zwlekał ze strzałem i wywalczył tylko rzut różny. A po nim świetnie huknął Filip Wójcik, ale Smug zdołał odbić piłkę. Kolejna minuta i kolejny strzał, tym razem ładnie futbolówkę „zakręcił” Kołbon, ale ostatecznie minimalnie się pomylił. Trzeba jednak przyznać, że swoją szansę po rzucie rożnym miała też Pogoń. Piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jednak Fidziukiewicz.

Później sporo w posiadaniu piłki byli przyjezdni, a ekipa z Lublina zepsuła kilka szans na kontry. W 72 minucie na boisku zameldował się Jakub Kosecki, który tym samym zaliczył debiut w żółto-biało-niebieskich.

W ostatnich minutach drużyna Damiana Guzka naciskała i miała swoje szanse. Najpierw rzut wolny tuż za szesnastkę skończył się strzałem w mur, a następnie nikt nie przeciął zagrania z prawego skrzydła. A w trzeciej minuce doliczonego czasu gry Miłosz Przybecki przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, "posadził" obrońcę i uderzył tuż obok bramki.

I ostatecznie gospodarze dowieźli korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 1:0 (0;0)

Bramka: Swędrowski (51).

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Najemski, Rozmus, Świeciński, Swędrowski, Rak (46 Sędzikowski), Ryczkowski (46 Kołbon), Ceglarz (72 Kosecki), Fidziukiewicz (79 Firlej).

Pogoń: Smug – Kołoczek, Majewski, Wichtowski, Preuss (64 Wicenciak), Fiedosiewicz (82 Miś), Trochim (71 Marcinho), Włodyka (64 Przybecki), Sinior (82 Miguel), Demianiuk, Górski.

Żółta kartka: Błyszko – Przybecki.

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). Widzów 2432.

Elin Gustavsson, Dominika Fiszer oraz Aleksandra Ziemborska opuszczają Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Szukali i znaleźli. Zaginiona kobieta wróciła do domu

Niespełna dwóch godzin potrzebowali janowscy policjanci, aby odnaleźć zaginioną mieszkankę gminy Dzwola.

Najkrótsza noc w roku pełna obrzędów i znaczeń
22 czerwca 2024, 18:00

Noc świętojańska w skansenie. Radość i zabawa

W najbliższą sobotę (22 czerwca) Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie "Noc św. Jana". W programie m.in. nauka wicia wianków oraz sobótkowych pieśni z Lubelszczyzny.

Plaża nad Stawami Echo w Zwierzyńcu

Plaża nad Stawami Echo zamknięta. Znamy powód

Nie można korzystać z plaży nad Stawami Echo w Zwierzyńcu - uprzedza Roztoczański Park Narodowy i zaprasza turystów na szlaki piesze.

Kolejny szczęśliwy gracz z Lubelskiego!

Wygrana w grze Mini Lotto

Honorata Kępowicz-Olszówka
Dzień Wschodzi

Lody cebularzowe? – w Dniu Cebularza wszystko możliwe

Piątek i sobota zarezerwowane na celebrowanie Dnia Cebularza. Mieszkańców o jego walorach przekonywać nie trzeba. Dla turystów bywa kulinarnym zaskoczeniem.

Budynek nowego żłobka będzie gotowy za rok
Łęczna

Nowy publiczny żłobek przyjmie setkę dzieci. Ale dopiero za rok

1 września, ale 2025 roku zacznie działać pierwszy publiczny żłobek w Łęcznej. W nowej placówce znajdzie miejsce blisko setka dzieci. Dziś trwa intensywna przebudowa budynku dawnej „małej szkoły” przy ul. Staszica 17.

Mikołaj Słotarski to szósty nowy zawodnik Bogdanki LUK Lublin

Mikołaj Słotarski został nowym rozgrywającym Bogdanki LUK Lublin. "Wierzymy w jego potencjał"

Mikołaj Słotarski ostatnio grał w BKS Viśle Proline Bydgoszcz, z którą zdobył brązowy medal Tauron 1. Ligi. Na tym poziomie rozgrywek zapunktował kiwkami 17 razy. Zagrał 23 asy serwisowe, blokiem zdobył 25 punktów.

Wypadek ukraińskiego autokaru pod Krasnymstawem. Wśród poszkodowanych są dzieci

Kilkanaście osób, dorosłych i dzieci, trafiło do szpitali po tym, jak autokar, którym podróżowali wypadł z drogi i przewrócił się na poboczu. Do wypadku na drodze krajowej nr 17 doszło dzisiaj przed godz. 7 w Zakręciu pod Krasnymstawem.

Marcin Romanowski nie ma sobie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości nic do zarzucenia.

Wniosek o uchylenie immunitetu. Marcin Romanowski: To polityczna ustawka i zemsta

Śledczy z Prokuratury Krajowej chcą przedstawić zarzuty i tymczasowo aresztować Marcina Romanowskiego. Chodzi o podział środków z Funduszu Sprawiedliwości. Wniosek o uchylenie mu immunitetu jest już w Sejmie. Parlamentarzysta Suwerennej Polski nie ma sobie nic do zarzucenia.

Łukasz Mierzejewski pracował w Avii Świdnik od 25 czerwca 2019 roku

Łukasz Mierzejewski: Pięć lat w Avii Świdnik, to był dobry okres dla mnie i myślę, że dla klubu też

Rozmowa z Łukaszem Mierzejewskim, byłym trenerem Avii Świdnik

Wiedza i strzeleckie umiejętności. Wybrali "Dzielnicowego Roku"

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje zawodów "Dzielnicowy Roku". Spośród 40 funkcjonariuszy z miejskich i powiatowych komend województwa lubelskiego, najlepszy okazał się sierż. szt. Mateusz Adamiuk z KMP w Białej Podlaskiej.

Lubelski Festiwal Nauki 2023

Już po raz 20. Lublin stanie się stolicą nauki

Ruszyły zapisy na XX jubileuszową edycję Lubelskiego Festiwalu Nauki. Każda z pięciu lubelskich uczelni publicznych przygotowuje wyjątkowy program.

Manuel Neuer i jego koledzy mają już pewny awans do 1/8 finału mistrzostw Europy

Środa na Euro 2024: Niemcy już z awansem, Albania grała do końca i waleczna Szkocja

Znamy pierwszy zespół, który wywalczył już awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po meczu otwarcia chyba nikt nie jest zaskoczony, że sztuki tej dokonali Niemcy. W środę zespół Juliana Nagelsmanna przypieczętował promocję wygraną z Węgrami (2:0).

Sparta Rejowiec Fabryczny pokonała Avię II Świdnik 3:2 i zagra w finale barażów o IV ligę

Sparta Rejowiec Fabryczny w finale baraży o awans do Hummel IV ligi

W meczu półfinałowym barażów o IV ligę Sparta Rejowiec Fabryczny pokonała Avię II Świdnik 3:2. Przeciwnikiem podopiecznych Bartosza Bodysa w finale będzie Huczwa Tyszowce, wicemistrz zamojskiej klasy okręgowej.